Rozhledna Horní les

Severozápadně od obce Rovečné, necelé 4 kilometry od hotelu, stojí na nejvyšším vrcholu Svratecké hornatiny telekomunikační stožár a také rozhledna Horní les. Její výška je 59 metrů, přístupná vyhlídková plošina se nachází ve výšce 39 metrů, nad vrcholky nejvyšších smrků tamního lesa. Od paty věže vystoupáte na ochoz kruhovým schodištěm s 201 schodem. I za pěkného počasí je dobré myslet na to, že v této výšce může foukat vydatný a chladný vítr, a za větrného počasí, kdy vítr rozfouká i téměř neznatelný opar nad okolní krajinou, dohlédnete k bíle zářícímu vysílači na Pradědu v Jeseníkách.Za opravdu ideálních podmínek je možné dohlédnout až ke Sněžce. Větrné dny jsou pro výhledy do dálav vhodnější.

K rozhledně je třeba dojít cca dva kilometry pěšky z obce Rovečné. Bezpečně vás k rozhledně dovede červená turistická stezka.

Tip: Pokud přibližně v první třetině cesty odbočíte po polní cestě na jih k blízkému lesu, můžete se pokochat i v mapách vyznačemým Smrkem Stoleťákem. Tento mohutný smrk zde navzdory svému názvu stojí již přes 220 let, obvod jeho kmene dosahuje úctyhodných 410 centimetrů!

Tip 2: K rozhledně také vede přímo z Víru modře značená turistická trasa, přes obec Chlum, kde se můžete občerstvit U tety Áji. Posilnění pak snadno vyšlápnete až na vrcholek Javorova kopce, jehož výhled do kraje patří k tomu nejlepšímu, co vám může zdejší krajina nabídnout.

Distance: 6 km

WWW: cs.wikipedia.org/wiki/Horn%C3%AD_les_(rozhledna)

Naše fotogalerie: