OKOLÍ - KAM NA VÝLET?

PŘEKRÁSNÁ PŘÍRODA NEJEN V OKOLÍ VÍRSKÉ PŘEHRADY

Via Ferraty u Vírské přehrady

Ferraty na Vysočině

 

Místní zajímavostí je uměle vytvořený vodopád, jenž se nachází jen půldruhého kilometru od hotelu a který je možné po zapůjčení minimálního ferratového setu překonat. Pokud budete úspěšní, můžete si vyzkoušet i druhou vybudovanou ferratu na jezerní stěně.

Více informací o feratách Vzdálenost od hotelu: 1,5 km

Vír v údolí Svratky

Vírská přehrada

 

Stavba Vírské přehrady trvala 11 let, a to od roku 1847 do roku 1958. Hráz je vysoká 78 metrů, proto nabízí i krásný výhled na okolí a nádherné svatební fotky i fotky z výletu. Přehrada poskytuje pitnou vodu pro Novoměstsko, Bystřicko, část Žďárska a i část Brna. Kolem hráze vede asfaltová cesta, takže na cyklo výletě se můžete kochat krásnou přírodou u řeky. Vírská přehrada se nachází 3 km od Hotelu Vír a můžete se k ní dostat pěšky, na kole i autem.

Více informací o přehradě Vzdálenost od hotelu: 2 km

Ráj poznání pro malé i velké

Centrum Eden

 

V Horácké vesnici poznáte život našich předků. V Panském dvoře se dozvíte, jak se vaří pivo, vyrábí mošt, nebo bylinkové máslo, co vše umí zvířata na statku, a nebo se stanete na chvíli kovářem a řezbářem. Svět živlů - to je Ekopavilon. A také je připravena jízdárna a obchůdek s produkty z farmy.

Více informací Vzdálenost od hotelu: 10 km

Kousek na lyže

Skiareál Olešnice | Skiareál Dalečín

 

Na vyznavače lyžování a snowboardingu čekají sjezdovky v Dalečíně a Olešnici. Svižná jízda na upravených svazích uspokojí i náročné lyžaře. Oba areály nabízejí hostům kompletní zázemí včetně půjčovny vybavení. Nechybí ani lyžařské školy se zkušenými instruktory.

Více informací - Olešnice Více informací - Dalečín

Vzdálenost od hotelu: 14 km

Kousek historie

Hrad Pernštejn, Nedvědice

 

Turisticky atraktivní hrad Pernštejn byl vystavěn na kopci 2 km od městyse Nedvědice. Spojíte-li návštěvu pohádkového hradu s prohlídkou dalších zajímavých míst v okolí, máte vystaráno o celodenní rodinný výlet. Pěšky, na kole, nebo autem.

Více informací Vzdálenost od hotelu: 16 km

Kousek historie

Hrad Svojanov

 

Hrad Svojanov je jeden z nejstarších českých královských hradů. Je jediným hradem, v jehož architektuře se mísí gotika s empírem. Je velmi oblíbeným místem jak pro jednotlivce či rodiny s dětmi, tak i pro svatby. Hrad Svojanov je také oblíbeným místem pro filmaře, kteří zde natáčí novou pohádku nebo i reportáž o tomto krásném hradě.

Více informací Vzdálenost od hotelu: 16 km

Kousek historie

Zřícenina hradu Dalečín

 

Dříve se německý hrad Dalečín nazýval Tolenstein. Po husitských válkách se hradu ujali loupežníci a poté byli v roce 1519 vyhoštěni vojskem vedeným moravským zemským hejtmanem Artlebem Vranovským z Boskovic. Od té doby je uváděn jako pustý. Z hradu se dochovalo několik konstrukcí. Také se v okolí říká, že v něm straší.

Více informací Vzdálenost od hotelu: 17 km